Zaznacz stronę

Motywacja do zmiany złych nawyków – takich, które przeszkadzają nam w pracy i w życiu – to niezwykle ważny sposób na osiąganie celu. Dlatego właśnie tak ważne jest, by jasno określić do czego chcemy się zmotywować. 

Zapisz swój cel

Żeby zacząć pracować nad jakimkolwiek celem, trzeba go dokładnie zdefiniować. Im bardziej szczegółowo opiszemy cel, tym lepiej. Najlepiej nawet go sobie zapisać. Jednak nie to jest najistotniejsze, czy rzeczywiście zapiszemy go fizycznie. Ważne jest przede wszystkim to, jak go sformułujemy.
Dobrze, jeżeli cel będzie sformułowany pozytywnie, to znaczy będzie się dobrze kojarzył. Wówczas o wiele łatwiej będziemy mogli odnaleźć motywację, a rozwiązywanie problemu przestanie spędzać nam sen z powiek.

Sposoby na motywację

Przede wszystkim warto poinformować bliskich i znajomych o realizowaniu celu. To dodatkowy bodziec, który nie pozwoli nam się wycofać. Następnie należy określić w jaki sposób zamierzamy realizować cel.
Motywacja może być dodatkowo wzmocniona poprzez planowane usunięcie konkretnych bolączek. Warto się zastanowić, jak osiągnięcie celu pomoże nam w życiu, a nawet, w jaki sposób możemy dzięki niemu stać się szczęśliwsi. Można również odwołać się do ambicji – do tego co chcemy mieć lub kim chcemy być.

Bez względu na wybraną metodę, warto pamiętać o tym, że cel uda się osiągnąć jedynie dzięki konsekwentnym i przemyślanym działaniom.

 

Rady mentorów

Ludzie sukcesów każdego dnia inspirują się na nowo, ponieważ doskonale wiedzą jak łatwo jest stracić motywacje do pozytywnego myślenia. Podobno trzeba upaść aż sześć razy, zanim osiągnie się sukces w dowolnej dziedzinie. Biografie wielu znanych ludzi pokazują, że często i sześć porażek to za mało.Każdy na tym świecie zaczyna od tych samych problemów. Wszyscy musimy zmagać się z lenistwem. To najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Nie wymaga energii i wysiłku. Czas nie będzie czekał. Masz 24 godziny w ciągu dnia z czego większość spędzasz w pracy.

Jeśli będziesz miał dodatkowo godzinne, to nie spędzaj jej na portalach społecznościowych. Przeczytaj książkę albo pójdź na siłownie. Pracuj nad sobą. Trzeba zrozumieć, że wszyscy nawet ludzie sukcesów, mogą być leniwi, ale ich wybór stanowi o tym, aby takim nie być. Rozumieją, że lenistwo jest pójściem na łatwiznę. Nie możemy wybrać tej drogi. Ścieżki bez oporu, które nie wymaga wkładu energii i wysiłku. Na początku wszyscy są podekscytowani. Wtedy powiesz: „O cholera, ja naprawdę to robię” Kiedy czuje się leniwy i zdemontowany to już wiem ze ludzie sukcesu zdają sobie z tego sprawę i walczą z tym. Szukają metody na walkę z tym, bez cofania się. To czym nakarmisz swój umysł, ukształtuje Twoją przyszłość. Napełnij swój umysł tylko i wyłącznie „myślami sukcesu”. Otaczaj się tymi, którzy mają takie same ambicje. Nie ma znaczenia, skąd pochodzą informacje, możesz czytać, słuchać audiobooków, oglądać filmiki. Mniej pewność, że Twój umysł jest stymulowany każdego dnia. Wszyscy chcą odnieść sukces, ale w rzeczywistości nikt nie pojmuje tego, że sukces jest ścieżka.

Jest procesem, który nie ma linii mety. Nie jest czymś, co zrobisz raz i jest koniec. Dosłownie jest „systematycznym nabywaniem umiejętności” Jeśli naprawdę chcesz coś zrobić w swoim życiu, chcesz stać się wielki. Chcesz zrobić niesamowitego i być zapamiętanym.Kluczem jest nabywanie umiejętności, ile tylko możesz. Nowe doświadczenia które sprowadzasz do swojego świata, zwiększają Twoja szanse na wygraną. Na robienie rzeczy, których pragniesz. Musisz całkowicie skupić się na zdobywaniu tych umiejętności.

Ken Blanchard w książce „Wiesz, możesz, działaj” zwraca uwagę na to, że „przez cały czas stykamy się z nowymi wiadomościami, ale brakuje nam czasu na utrwalenie zdobytej wiedzy i zastosowanie jej w praktyce. Jeżeli będziemy postępować w ten sposób, nasz mózg się zapcha”. To tak jak ze szklanką wody – i nie, nie chodzi o to, czy jest do połowy pusta czy pełna, ale o fakt, że przychodzi taki moment, gdy się z niej ulewa.Kiedy to zrozumiesz będziesz miał kontrole nad sobą. Skup się na czymś. Naucz się dyscypliny i zastosuj ją do Twojej drogi sukcesu. Zdobądź umiejętności, których potrzebujesz, ponieważ to skłoni Cię do cięższej pracy nad sobą a to jest cholerny SEKRET. Nie ma w tym żadnej wielkiej tajemnicy.

 Uważają, że cały wszechświat jest przeciwko nim. To moment, w którym ludzie odpuszczają. Wszyscy mamy chwile frustracji czy chwile złości, poirytowania. Wszyscy zastanawiamy się, dlaczego jest tak ciężko. Na koniec dnia, kiedy odczuwasz frustrację, irytacje i stres, wtedy nadchodzi przełom. Musisz przejść przez obszar, z którym większość nie może sobie poradzić. Musisz podążać naprzód. Kiedy zmierzysz się z tym i przejdziesz przez to, wtedy zaczyna się zabawa.Jeśli chcesz odnieś sukces i robić coś, czego inni nie mogą, bądź gotów na robienie rzeczy nadzwyczajnych. Bądź gotów na robienie rzeczy, których inni nie chcą podejmować. Mam dla Ciebie świetną wiadomość. Nie ma znaczenia z czym się urodziłeś, czy to kim jesteś. Jedynie co się liczy, to osoba, która chcesz się stać i ceną jaka jesteś gotów za to zapłacić?

Cenę już znamy. Chodzi tu o systematyczne nabywanie umiejętności, to sprawia ze ludzie nie mogą Cię zignorować. Daje możliwość pokonania kogokolwiek, z kim zechcesz się zmierzyć. Kiedy dotrzesz do tego punktu, w którym ludzie będą poruszeni tym, co robisz. To będzie Twój moment, sukces będzie należał do Ciebie.Pamiętaj nie czekaj na sprzyjające warunki, nie czekaj na idealne warunki, ponieważ one nigdy nie będą idealne! W momencie, kiedy zaczniesz słuchać siebie, a potem zaczniesz spełniać swoje marzenia. Zaczniesz dostrzegać otwierające przed Tobą szanse. Nowe pomysły zaczną napływać znikąd, gdy tylko się skupisz, a kluczem jest skupienie nad tym co chcesz robić. Utrzymanie wysokiego poziomu koncentracji w świecie, który pędzi i w którym każdy coś od nas chce, nie jest łatwe. Mamy Internet, Facebooka, telefony, maile, komunikatory. Przywykliśmy do robienia wielu rzeczy na raz.

Szukasz rozwiązania na zarabianie z domu?

Poznasz innowacyjny, skuteczny system który większość pracy wykona za Ciebie

 

Wizja, marzenia i cele

 Zanim wyruszymy w podróż budując marzenia, powinniśmy wiedzieć, dokąd zmierzamy, w jaki sposób zamierzamy tam dojść. W końcu jedna z największych tajemnic jest to ze jedni ludzie odnoszą sukces a inni nie. Ludzie sukcesów dysponują wieloma zaletami, ale najbardziej bodaj wyróżniającą się jest pragnienie pchające do osiągnięcia sukcesu. Pragnienie te jest związane z wizją. 

Pozwól istnieć wizji w twojej świadomości. Nie przejmuj się tym, w jaki sposób wizja się urzeczywistni. Przywitaj ją jako potencjał to wszystko co musisz zrobić. Myśl, że trzeba wykonać tą wizję, jest nieporozumieniem. To wirus myślowy, wynikający z przekonania, że mamy ograniczone możliwości i że istnieje jakiś niedobór oraz potrzeba wysiłku, żeby żyć szczęśliwie. Jedyne staranie, jakie masz teraz podjąć to przywołanie wizji i pozwolenie jej, żeby była.Koniecznym elementem każdego wzoru na sukces jest wizja-twoja wypełniająca i pchająca do działania koncepcja tego, co najbardziej cenisz w życiu. Wizja wyznacza kierunek, jest drogowskazem, latarnią morską dla statku, którego sterem jest życiowa misja.

Dzięki niej wiemy, co chcemy osiągnąć, jakie są nasze długoterminowe plany, co potrzebujemy w sobie rozwijać i doskonalić, by dotrzeć tam, dokąd zmierzamy.Oczywiście, aby uzyskać realizację marzeń zmęczysz się. Będziesz wyczerpany. Będziesz zmuszony zatrzymać się i nabrać nowych sił. Kiedy przyjdzie taki moment, będziesz potrzebował natchnienia. Poza natchnieniem będziesz potrzebował wizji. Marzenia to drogowskazy, pokazują czego tak naprawdę pragniemy i gdzie jest nasza szczęśliwa wyspa. Dzięki nim, możemy ocenić, czy zmierzamy we właściwym kierunku. Szczęście bowiem naprawdę i z całą pewnością dla każdego, znaczy co innego. Wielu ludzi cierpi na krótkowzroczność. Kiedy ktoś zbyt prężnie przygląda się teraźniejszości, zwykle przyszłość widzi niezbyt wyraźnie. Krótkowzroczność jest często spowodowana często zbyt wielkim zainteresowaniem chwila obecną niż potrzeba. Wyrządza to większą szkodę możliwością danej osoby niż cokolwiek innego.

Jedną z podstaw potrzebnych dla zachowania równowagi wewnętrznej i poczucia własnej wartości jest celowość życia. Cel stwarza harmonię. Ważne, byśmy potrafili wyznaczać zarówno cele krótkoterminowe, na dziś, na jutro, planować najbliższe tygodnie, jak również cele długoterminowe – w czym pomagają nam właśnie marzenia. Marzenia dają kierunek dla wytyczania celów, rozbudzają wyobraźnię i podtrzymują motywację. Marzenia są po to, by je realizować, niezrealizowane rodzą tęsknotę, smutek, a nawet frustrację i rozczarowanie życiem.Na początek zastanów się chwile i opisz krótko własną wizje przyszłości. Wyjaśnij w kilku zdaniach, co zamierzasz zrobić z reszta swojego życia. Różnica pomiędzy biednymi i bogatymi polega na tym, że bogaci spisują cele. Zazwyczaj mają je przy sobie. Gdybyś ich zapytał: jaki jest Twój cel? usłyszałbyś jasną odpowiedź.Nawet jeśli uważasz, że spisywanie celów jest głupie – zrób to. Nic na tym nie stracisz, a szansa na wygraną jest ogromna. Nie musisz chwalić się celem. Wystarczy, że go spisałeś na kartce.