Zaznacz stronę

Nasze życie jest drogą zbudowaną z myśli. Jeśli te są negatywne, każdy nasz kolejny dzień będzie trudnością, a nawet udręką. Prawdziwe jest powiedzenie, że sami jesteśmy scenarzystami przyszłości, a więc możemy napisać życie albo pozytywnie, albo negatywnie. Wiele osób kompletnie w to nie wierzy, zastanawiając się jednocześnie, dlaczego jednym ludziom przyświeca radość i szczęście, a innym wyłącznie kłopoty i bolesne trudności. Czy zmiana myślenia rzeczywiście pomaga?

Myślenie, jak wybawienie

Historia słynnej Polyanny będącej bohaterką powieści w prosty sposób pokazuje, że w każdej rzeczy można dopatrzyć się dobrodziejstwa, czegoś optymistycznego. Być może trudno jest znaleźć pozytywną stronę konfliktów, ale warto spojrzeć na nie z innej, lepszej perspektywy. Zmianę należy zacząć od siebie. Lecząc swoją duszę, wyzbywając ją ze smutku, czarnych myśli oraz negacji całego świata i siebie możemy odzyskać spokój, a problemy, które dotychczas są straszliwą treścią naszych dni, staną się jedynie sprawą do załatwienia, wyzwaniem, które z łatwością pokonamy. Pozytywna wizualizacja przyszłości otwiera nasze oczy na energetyzujące barwy, pozwalając sięgać po rzeczy, które do tej pory były poza naszym zasięgiem. Jak tego dokonać? Poznajcie 7 kroków, które odmienią wasze życie.

Lustracja myśli

Czy znacie wiecznie narzekającą osobę, która dosłownie wszystko poddaje negacji? Z całą pewnością tak. Przebywanie w jej otoczeniu jest szalenie uciążliwe, dlatego w ostatecznym rozrachunku życie tej osoby rzeczywiście wygląda koszmarnie, a ona sama nie ma żadnych przyjaciół.

Czarne myśli są w głowach każdego z nas. To one są kamieniem, który pcha nas w otchłań zmęczenia. Kontrolowanie własnych myśli pozwala odmienić ten bieg. Nie polega ona na niczym innym jak świadomym eliminowaniu negatywów. Jak tego dokonać?

Każdego dnia zapisujcie wszystkie istotne myśli przebiegające przez waszą głowę. Notujcie wypowiadane przez was zdania — szczególnie te o negatywnym zabarwieniu. Ważne, by lista zawierała kluczowe przemyślenia, mające wpływ na postrzeganie sytuacji, osób czy własnego położenia. Przekonacie się, jak wiele jest w waszej głowie niepotrzebnego straszenia i czarnowidztwa. To ćwiczenie musi być systematyczne. Im dłużej będzie trwało, tym na codziennej liście będzie mniej niedobrych zapisów.

Jesteś bogactwem

Nieustanne utyskiwanie nic nie daje. Nie rozwiązuje spraw, nie produkuje pieniędzy, nie znajduje miłości — słowem, jest absolutnie zbędnym i obrzydliwym balastem.

To nieprawda, że nic nie posiadamy. Sami stanowimy bogactwo. Wdzięczność do życia i naszego stanu posiadania jest tym, co przyciąga dobro. Trudno wam znaleźć pozytywne rzeczy, za które warto okazywać wdzięczność? Pomyślcie — macie mieszkania, fantastyczne dzieci, partnera, który nie jest pełen zalet, ale w tym wszystkim jest ukochany i na swój sposób idealny. Każdy dzień składa się na podziękowania. Być może będzie to uśmiech kierowcy autobusu, który na Was poczekał i dzięki temu nie mokliście kolejnych minut na przystanku, lub znaleziony na ulicy grosz. Może być nim słońce lub przygotowana przez malucha niezgrabna laurka. Dziękujmy, odmieniając nas samych i nasze życie.

Bądź pozytywny

Optymistyczne myśli nie biorą się z powietrza. To my jesteśmy ich kreatorami. Afirmacje to sposób na życie, to w istocie produkcja pozytywnych myśli, słów, skojarzeń. Nasza podświadomość podsycana takim stanem zmienia się nie do poznania. Zaczyna widzieć jasne, dobre barwy i wierzyć w spełnienie. Dodaje nam siły, dzięki czemu o wiele łatwiej zrealizujemy nawet najbardziej wygórowane marzenia. Zamiast mówić, że jesteś stary, zacznij powtarzać, że jesteś wartościowym i doświadczonym człowiekiem. Siła sugestii, jakimi kierują się afirmacje, działają na wielu płaszczyznach. Zapisuj je, tworzą swoją podporę. Utrwalaj na wiele sposobów, po prostu działaj.

Oddaj się w ręce wyobraźni

[su_youtube_advanced url=”https://www.youtube.com/watch?v=5brnoqV1BZ4&t=120s” width=”520″ height=”340″]
Nasza wyobraźnia jest kopalnią marzeń, które są po to, by je realizować. Od najmłodszych lat tworzymy obrazy, w wieku dziecięcym robimy to absolutnie naturalnie, dorosłość czasem pozbawia nas tej niewątpliwej przyjemności, tymczasem wizualizacje powinny być elementem naszej lepszej codzienności. Są chwilami błogiego relaksu, które angażują nasze wszystkie zmysły. Po takich sesjach jesteśmy wypoczęci i napełnieni energią do działania. Wizualizacja przyszłych osiągnięć pomaga w ich zrealizowaniu.

Życzliwość dla świata

Pomoc innym ludziom traktujcie jak dobrodziejstwo. Oddając część siebie innym, otwieramy nasze serca i umysły na niepohamowaną radość. Po prostu, pomagając, czujemy się potrzebni i wartościowi, a także otaczamy się ludźmi nam życzliwymi, dla których jesteśmy kimś więcej niż panią z autobusu, czy sąsiadem z bloku.

Pozytywne otoczenie

Powiedzieliśmy już, że negatywnie nastawieni ludzie nie mają przyjaciół i tak po ludzku są trudni dla otoczenia. Dodajmy, że mają oni bardzo negatywny wpływ na naszą psychikę, poniekąd pogłębiają nasze negatywne postrzeganie będąc przysłowiową wodą na młyn. Otaczajmy się ludźmi kochającymi życie, takimi, którzy dostrzegają małe rzeczy i widzą w nich radość oraz szczęście. Jeśli nasz przyjaciel, partnerka lub znajomy ciągle utyskuje, nie bójmy się mu przeciwstawić i pokazać mu pozytywne strony życia.

Czarodziejski uśmiech

Dopełnieniem drogi do optymistycznego życia, w którym spełnienie czeka na każdym kroku, jest po prostu uśmiech. To nasz dzielny rycerz, który potrafi rozkruszyć każde serce i rozpromienić nawet najbardziej pochmurny dzień. Uśmiech potrafi zdziałać cuda, tak w nas, jak i w innych. Wyzwala endorfiny dające poczucie szczęścia, jest zaraźliwy dla otoczenia, dotlenia mózg i odpręża. Jest po prostu cudotwórcą w naszym życiu.

Szukasz rozwiązania na zarabianie z domu?

Poznasz innowacyjny, skuteczny system który większość pracy wykona za Ciebie