Zaznacz stronę

Wybuch koronawirusa jest wielkim szokiem dla światowej gospodarki. Może zastanawiasz się, jak Twoja firma może przetrwać albo czy stracisz pracę ? Co możesz teraz zrobić, aby przetrwać w tych czasach?

Projekty są wstrzymane, klienci mają mniejsze budżety, biznes jest zamknięty, wszystko musi działać zdalnie. Po poważnych przestojach na całym świecie firmy stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami. W większości przypadków konsekwencje wybuchu koronawirusa były całkowicie nieprzewidziane. Większość firm w ogóle nie jest na to przygotowana.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz zastanawiać się, jak związać koniec z końcem w tym czasie. Jak możesz utrzymać zyski? Jak możesz się upewnić, że nie musisz zwalniać wszystkich swoich pracowników? Jak możesz przetrwać w tej sytuacji?

Nie ma gwarancji. Widzimy już wiele firm walczących i zamykających drzwi. I nikt nie może przewidzieć, jak długo potrwa ta sytuacja. Wuhan, miasto w Chinach, w którym pierwszy raz wybuchł wirus, było zablokowane na sześć tygodni. Sposób przetrwania zależy od modelu biznesowego i strategii.

Jeszcze na początku pandemii, w połowie marca, do firm zgłaszało się prawie 90 procent pracowników – zarówno tych biurowych, jak i produkcyjnych. Dziś do pracy przychodzi o 27 proc. pracowników mniej. Pracownicy biurowi, którzy mogą wykonywać swoją pracę w domu, zdalnie, są już odsyłani do domów. Turystyka, branża eventowa, rozrywkowa, gastronomia, transport głównie związany z przewozem osób, to branże które szczególnie ucierpią na pandemii koronawirusa. Odwołane imprezy, konferencje, wycieczki. Właściciele firm cateringowych, obsługujących imprezy masowe czy wyjazdy turystyczne już liczą straty i walczą o przetrwanie.

Według mnie sytuacja będzie się rozwijała i wszystko wskazuje na to że epidemia wirusa będzie takim trzęsieniem ziemi które wywoła  potężną fale tsunami ekonomicznego. Recesji która najprawdopodobniej zmiecie z planszy ogromną ilość firm i przedsiębiorstw w Polsce i na całym świecie, dlatego że giełda w Stanach Zjednoczonych zanotowała najniższe wskaźniki od wielu lat. Giełda polska 12 marca 2020 roku zanotowała największy spadek w całej  historii.  Przedsiębiorcy którzy prowadza  klasyczne biznesy z którymi mam kontakt są w tej chwili w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ mają kredyty, leasingi oraz  pracowników którym trzeba wypłacać wynagrodzenie. Wielu z nich liczyło na to że dostaną  jakieś bardzo konkretne wsparcie od rządu, ale z tego co wiem nie są do końca zadowoleni z tych rozwiązań które otrzymali po wyrazach ich twarzy i po ich minie widzę że sytuacja jest co najmniej niełatwa.

W ostatnich dniach dosłownie eksplodowało zawieszanie działalności gospodarczych! Tylko we wtorek 31 marca 2020 roku działalność gospodarczą zawiesiło w Polsce aż 9151 przedsiębiorców, a 1353 zamknęło ją. W marcu z działalności gospodarczej zrezygnowało dwa razy więcej przedsiębiorców niż w analogicznym okresie rok temu. Firmy od kilku dni informują urzędy pracy o planowanych zwolnieniach grupowych, wiele przedsiębiorstw wstrzymało działalność. Nie liczą na rządową Tarczę antykryzysową.

Gospodarka jest systemem naczyń połączonych – jeśli gdzieś nie ma wpływu, to i w kolejnych naczyniach pojawi się pustka, a już te ostatnie – rynek i konsument mogą doświadczyć samego dna. Kryzys i kłopoty zaś rozprzestrzeniają się jak wirus. Najpierw punktowo „zarażonych” jest kilka podmiotów, by po pewnym czasie chorowały już tysiące.

W uproszczeniu to działa jak domino. Firmy „pierwszego ryzyka” – gastronomia, turystyka itd. – mają kłopoty, nie płacą kontrahentom i zwalniają pracowników. Kolejne firmy wpadają przez to w kłopoty i reagują tak samo. A że mają sieć swoich kontrahentów, ich problemy także zaczynają dotykać i też upadają. Coraz więcej pracowników nie ma pracy i pieniędzy na zakupy, spada popyt, padają drobni kupcy i lawina robi się nie do zatrzymania. Podobnie jak spadki wartości akcji na giełdach.

Na naszych oczach dzieją się rzeczy, których nikt nie mógł przewidzieć. Nie wiadomo jaki będą one miały wpływ na gospodarkę. Pewne jest jednak, że w bliskiej perspektywie nie czeka nas nic dobrego: obniżenie konsumpcji, problemy z transportem, przestoje produkcji, zwiększenie obciążeń podatkowych etc. Nikt nie wie, co jeszcze może się zdarzyć i jak długo potrwa ten stan niepewności. Dla przedsiębiorców to jest bardzo trudny czas.

Obecnie miliony ludzi na całym świecie zastanawiają się, jak zarabiać pieniądze z domu, gdy utknęli w swoich domach podczas obowiązkowej izolacji lub kwarantanny. Pandemia koronawirusa jest w pełnym rozkwicie, przez co wielu z was pozostaje bez pracy. 

Ci z was, którzy zastanawiają się jak zarabiać pieniądze w domu, mają właściwy sposób myślenia. Jeśli zastanawiasz się jak znaleźć pracę zdalną, aby zarabiać pieniądze, gdy utkniesz w domu, oznacza to że nie postrzegasz swojej obecnej sytuacji jako „zastoju”. Nie postrzegasz kwarantanny jako wymówki, aby oglądać Netflixa przez cały dzień, spać przez cały dzień lub grać w gry wideo przez cały dzień. Zamiast tego zastanawiasz się, jak możesz być produktywny w tym czasie w domu i zarabiać zamiast tracić pieniądze. Przy takim sposobie myślenia jesteś już na dobrej drodze.

Gwałtowny wzrost bezrobocia spowodowany pandemią koronawirusa powoduje, że wiele osób zaczyna myśleć o pracy zdalnej.

Wybuch koronawirusa jest wielkim szokiem dla światowej gospodarki. Może zastanawiasz się, jak Twoja firma może przetrwać? Co możesz teraz zrobić, aby pozostać na powierzchni?

Projekty są wstrzymane, klienci mają mniejsze budżety, biznes jest zamykany, wszystko musi działać zdalnie. Po poważnych przestojach na całym świecie firmy stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami. W większości przypadków konsekwencje wybuchu koronawirusa były całkowicie nieprzewidziane. Większość firm w ogóle nie jest na to przygotowana.

Widzimy już wiele firm walczących i zamykających drzwi. I nikt nie może przewidzieć, jak długo potrwa ta sytuacja. Sposób przetrwania zależy od modelu biznesowego i strategii. Być może musisz przejść na model biznesowy, który bardziej opiera się na chmurach internetowych i pracy zdalnej. Może musisz zmienić ofertę, aby lepiej pasowała do potrzeb klientów? 

 

 

Zarabianie pieniędzy w Internecie

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że sprzedawcy zaczęli otwierać kolejne sklepy internetowe. W czasie domowej izolacji i zamkniętych galerii handlowych, kanał online jest dla wielu jedyną szansą na sprzedaż.

Internet w czasie pandemii okazuje się ogromnym dobrodziejstwem i firmy już wcześniej działające online widzą ogromny wzrost zainteresowania klientów.

Dlatego musimy porozmawiać na temat nowego modelu biznesowego…

Dzisiaj, żeby sprostać konkurencji na rynku, musimy rozwijać nowe nastawienie, mieć świadomość potrzeby ciągłej transformacji. Obejmuje to sposób myślenia o drogach dotarcia do klientów, budowę niestandardowych modeli biznesowych, zrozumienie strategii, dróg jej rozwoju oraz narzędzi technologicznych wspomagających ten proces.

Czy zmagasz się z utratą pracy i niepewnością finansową? Czy znasz kogoś, kogo dotknęła niedawna fala cięć i zwolnień? Jeśli tak, to nie jesteś sam.

Jeśli niedawno straciłeś pracę z powodu trwającego rozprzestrzeniania się wirusa koronawirusa, prawdopodobnie czujesz się bezradny jak nigdy dotąd. Rozumiemy, że możesz być bardzo sfrustrowany sposobem, w jaki wszystko się potoczyło. Wpływ finansowy tego rozprzestrzeniania się jest odczuwalny na całym świecie.

Dlaczego tak się dzieje? Cóż, po pierwsze, istnieje stale zmieniająca się gospodarka, która od czasu do czasu prowadzi do recesji. Następnie istnieje sztuczna inteligencja, która już zaczęła powodować znaczne rozbieżności w pracy. 

Jeśli niedawno straciłeś pracę, wiemy, że w twoim umyśle może być wiele myśli. Może to powodować niepokój psychiczny, ponieważ możesz odczuwać gniew, urazę i smutek z powodu tej sytuacji.

Co więcej, prawdopodobnie martwisz się także o przyszłość. Być może zastanawiasz się, jak i kiedy dostaniesz nową pracę. Rozumiemy to. To naturalne, że martwisz się, jak zapłacisz rachunki, dopóki tak się nie stanie. Ale najważniejsze jest teraz zachować spokój i wymyślić plan.

Istnieje niezliczona ilość powodów, aby interesować się zarabianiem pieniędzy w Internecie, i nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to decyzja, która może zmienić całe twoje życie. Zarabianie pieniędzy w Internecie przemawia przede wszystkim do wielu osób za wolnością, jaką im daje.Jeśli stworzysz internetowy model biznesowy który działa, możesz zarabiać na życie w dowolnym miejscu na świecie, o ile masz laptopa i połączenie z Internetem.

Otwiera to zupełnie nową koncepcję zwaną „ laptopowy styl życia”. Projektowanie stylu życia oznacza decydowanie o tym, jakie życie chciałbyś żyć, a następnie opracowanie planu kariery, który będzie pasował do tego stylu życia – zamiast popadania w pracę i zmuszania Cię do zmiany życia.

Jednak nie tylko dojazdy do pracy sprawiają, że praca w Internecie jest mniej kosztowna. Wiele internetowych modeli biznesowych ma wyraźną zaletę, ponieważ są formami „pasywnego” dochodu. Oznacza to, że możesz zarabiać pieniądze nawet podczas snu lub relaksu z przyjaciółmi. Ostatecznie, jeśli zastosujesz odpowiedni  model biznesowy, możesz w końcu generować ogromne dochody, spędzając przy tym bardzo mało czasu!

Jest też fakt, że możesz potencjalnie zarobić znacznie więcej online. Większość najlepszych modeli biznesowych online jest wysoce skalowalna i ma bardzo małe koszty ogólne. Ponieważ jesteś jedynym zarabiającym, a być może nawet jedynym pracownikiem na początku, możesz generować ogromne kwoty pieniędzy i robić postępy znacznie szybciej niż robiąc to wspinając się po drabinie korporacyjnej w tradycyjny sposób.

Ale może to wszystko brzmi trochę jak fajny sen? Może nie uważasz że masz to czego potrzeba, aby odnieść sukces jako sprzedawca internetowy, właściciel witryny lub programista aplikacji? W rzeczywistości okazuje się, że ten rodzaj działalności jest bardziej powszechny niż myślisz. I staje się coraz bardziej powszechne. Najprawdopodobniej te internetowe modele biznesowe to spojrzenie w przyszłość.Pewnego dnia może się okazać, że bardzo niewielu z nas kończy pracę w dusznym środowisku korporacyjnym. Aby zademonstrować, jak to jest dziś możliwe, czytaj dalej, aby zobaczyć dość imponujące statystyki dotyczące biznesu internetowego.

 

 
 
 
 
Być może zawsze marzyłeś o byciu własnym szefem
 
 
 
Być może zawsze marzyłeś o byciu własnym szefem, ale baliście się założyć własną firmę, ponieważ brakuje wam czasu i pieniędzy, a może nie czujesz, że któryś z twoich pomysłów nie jest wystarczająco dobry. Być może boisz się wyruszyć na własną rękę ponieważ boisz się narażać siebie i swoją rodzinę na ryzyko.
 
Dobra wiadomość jest taka, że ​​nigdy nie było łatwiej pracować za pomocą Internetu, jakim jest dzisiaj. Dzisiaj możesz zacznij budować swój biznes, wciąż pracując na etacie i inwestując tylko godzinę lub dwie dziennie, dbając o swój rozwój swojego projektu co umożliwi w późniejszym etapie inwestować więcej czasu.
 
 
Dodatkowo, dzisiaj masz dostęp do kopalni informacji, które pomogą odniesiesz sukces w formie podcastów, książek, blogów itp. Możesz skorzystaj z doświadczeń i wiedzy innych i wykorzystaj ją aby zbudować projekt znacznie szybciej i bezpieczniej niż wcześniej. Jedyny rzeczą, którą musisz zrobić jest zaangażowanie w naukę i chęć włożenia wysiłku w osiągnięcie twoich celów. Koszt założenia i prowadzenia działalności online można rozpocząć już od 500 zł . Wszystko, co musisz kupić, aby założyć firmę są nazwą domeny i usługą hostingową. Reszta będzie zależeć od tego, jaki rodzaj produkt lub usługę, którą zamierzasz sprzedać. Koszty z biznesem klasycznym albo z franczyza są nieporównywalnie niskie.
 
 
 

Rozwiązania dla firm z branży kosmetycznej

Poznasz innowacyjny, skuteczny system który większość pracy wykona za Ciebie

 
 
 
Dzięki firmie internetowej zaleta jest że możesz  pracować z dowolnego miejsca jakiego chcesz, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pracę poza domem czy prace kawiarni lub przestrzeni coworkingowej. Możesz wybrać miejsce zamieszkania i masz swobodę prawie całkowicie zorganizować swój harmonogram jak sobie życzysz.
 
Najlepsze jest to, że nie utkniesz w korkach przez cały dzień dojeżdżając do pracy  w godzinach szczytu. A co najważniejsze, twoje wynagrodzenie nie będzie do tego uzależnione, co pracodawca jest skłonny zapłacić.
 
Istnieje wiele sposobów zarabiania na życie w Internecie:
 
• Zarabianie na blogu
 
• Oferowanie konsultacji lub coachingu
 
• Tworzenie i sprzedaż kursów online
 
• E-książki wydawane samodzielnie
 
• Dołączanie do programów partnerskich
 
• Sprzedaż produktów fizycznych za pośrednictwem eCommerce
 
Masz nieograniczone możliwości, aby znaleźć swoją pasję i zrobić udany biznes online, który zapewnia pasywność dochód, który będzie pasował do Twojego stylu życia.
 
 

 

Dlaczego warto prowadzić własnego bloga?

Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl wielu osobom podczas omawiania sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie, jest blogowanie. Udany blog jest niezwykle cennym narzędziem, dzięki której możesz promować dowolny inny model biznesowy. Na przykład, jeśli zdecydujesz się zostać partnerem handlowym, zbudowanie popularnego bloga z dużą, regularną czytelnictwem jest jednym z najlepszych sposobów sprzedaży tych produktów.

Podobnie, jeśli chcesz zostać sprzedawcą, możesz naprawdę skorzystać z bloga, po prostu tworząc sklep e-commerce i wykorzystując go do promowania tego sklepu.

Posiadanie fanpage’a na Facebooku połączonego ze swoją strona czy blogiem  i promowanie przy pomocy Facebook Ads jest opłacalne dla każdego. Wszystko jednak zależy od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. A ponieważ Facebook umożliwia realizację wielu celów marketingowych (nie tylko klasycznym zakupów), to i nasze cele mogą diametralnie różnić się w zależności od branży. Przede wszystkim Facebook daje reklamodawcom największe z możliwych możliwości targetowania reklam. Targetować reklamy na Facebooku można do mieszkańców danego obszaru (państwo, województwo, miasto itd.), o określonym wieku (który możemy określać dowolnie od 13 lat do 65+ – brak kategorii wiekowych). Możesz też wykluczać pewne grona odbiorców, do których chciałbyś, aby reklama nie dotarła. Reasumując – Facebook to prawdziwa jaskinia złota dla firm, chcących się reklamować w mediach społecznościowych

Blogowanie to najlepszy sposób na dzielenie się swoją opinią w internecie. Ani media społecznościowe, ani tym bardziej komentarze na innych stronach nie dają takiej swobody oraz szansy na przebicie się ze swoimi myślami, jak właśnie blogowanie. Powodów, dla których warto rozpocząć prowadzenie własnego bloga, jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim jest to jednak szansa na zarobek. Naprawdę! Przez internet faktycznie możliwe jest zarobienie dużych pieniędzy i wielu blogerów niejednokrotnie zdążyło to udowodnić.

Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie i nie uważamy, że każda osoba powinna mieć bloga. Ale jest kilka naprawdę dobrych powodów, aby założyć go właśnie dzisiaj!

Samodoskonalenie i rozwój osobisty

Chociaż blogowanie stało się podstawą działalności wielu firm oraz sposobem zarobku tysięcy blogerów, jedną z największych korzyści z dostania się do tej przestrzeni jest możliwość wyrażenia siebie. Coś bardzo potężnego stanie się, gdy nauczysz się porządkować i zapisywać swoje myśli, pomysły, historie i opinie. Ludzie robili to od stuleci w prywatnych pamiętnikach i czasopismach. Ale umieszczenie niektórych z tych rzeczy na forum publicznym, z którymi inni mogliby wchodzić w interakcje, jest bardzo pozytywnym doświadczeniem. Jak w rozwoju osobistym pomaga blogowanie? Oto tylko kilka z korzyści: nauka o tematach, na które piszemy, możliwość dzielenia się swoim zdaniem i spotykania się z opiniami zwrotnymi, rozwój umiejętności pisania i komunikacji, zbudowanie nawyku i dyscypliny oraz poprawa kreatywności.

Szansa na zarobek

Wiemy, że wiele osób najlepiej motywowanych jest do czegoś nowego właśnie poprzez pieniądze. Jak się na to do blogowania? Cóż, wejście w blogosferę może być okazją do zarobku. Możliwości na to jest wiele, jednak to nigdy nie nastąpi, jeżeli nie założymy swojego bloga. Najpopularniejszymi sposobami na zarobek są reklamy Google AdWords oraz współpraca z większymi markami. Największe szanse na znaczące zyski (takie, które mogą sprawić, że blogowanie stanie się głównym zajęciem) są programy afiliacyjne oraz MLM. Tworząc wartościowe treści na swojego bloga, stopniowo zwiększa się grono naszych odbiorców i czytelników. W dłuższej perspektywie oznacza to, że zaczynamy mieć na nich wpływ. Budujemy zaufanie i jesteśmy uważani za osoby, które posiadają wiedzę w konkretnej sferze. Możemy zatem polecać produkty i otrzymywać prowizją za każdy zakup, do którego się przyczyniliśmy.

Budowa dyscypliny i nawyku

Załóżmy, że postawiłeś lub postanowiłaś, że spróbujesz swoich sił na blogu. Z entuzjazmem powstał pierwszy, drugi i trzeci artykuł na tematy, które w Twojej głowie czekały już od dawna. Co dalej? Teraz zaczynają się schody, ponieważ jedynym sposobem na zbudowanie swojej pozycji jest regularne publikowanie treść, które wniosą coś do życia czytelników. Aby to osiągnąć, trzeba zabrać się za wymyślanie tematów, zbieranie informacji na ich temat oraz na pisaniu artykułów. Bez wątpienia wymaga to silnej dyscyplin, jednak po zbudowaniu nawyku i rutyny, nawet takie zadanie staje się czystą przyjemnością.

Jak zacząć i odnieść sukces!

Problem z prowadzeniem bloga polega na tym, że nie jest to łatwe. Aby blog był opłacalny, często musisz uzyskiwać setki tysięcy wyświetleń dziennie i mieć sprytną formę zarabiania.
Pytanie brzmi: jak dojść do tego punktu?

Zakładanie bloga

Na szczęście założenie bloga jest stosunkowo łatwym procesem. Aby to zrobić, musisz znaleźć konto hostingowe i nazwę domeny i prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać z CMS, takiego jak WordPress. Konto hostingowe to w zasadzie „przestrzeń” do przechowywania plików w Internecie. Będziesz płacić miesięczną lub roczną opłatę, aby wynająć miejsce na „serwerze”, który jest gigantycznym komputerem, który jest cały czas podłączony do sieci.

Copywriter to jedna z bardziej rozwojowych branż, wymagająca od parającej się nią osoby talentu pisarskiego (którego można się nauczyć) i sporej ilości samozaparcia. Pisanie dobrych tekstów nie jest takie proste, ale jeśli już zdobędziemy stałych klientów, nasze zarobki zrekompensują nam cały proces nauki i samorozwoju.

Jak zacząć swoją przygodę z copywritingiem?

Na początku musisz liczyć się z tym, że będziesz pracować za niewielkie pieniądze, a większą część Twoich tekstów trzeba będzie nawet kilkukrotnie poprawiać. Wszystko jednak przychodzi z czasem. W jaki sposób zostać copywriterem?

  • Po prostu zacznij pisać – Najlepszy będzie blog, najlepiej na temat, który Cię interesuje. Mogą to być także opowiadania lub jakiekolwiek dłuższe formy wypowiedzi. Do pracy powinieneś zabierać się codziennie, pisząc przynajmniej godzinę dziennie.
  • Naucz się pisać bez wzrokowo – Jeśli chcesz zarobić pieniądze, które pozwolą Ci na swobodne przeżycie, musisz nauczyć się pisać wszystkimi palcami, bez wzrokowo.
  • Napisz swój pierwszy artykuł – Początkowe teksty najlepiej pisać przy użyciu platform copywriterskich. Praca w taki sposób pozwoli Ci zarobić pierwsze pieniądze, nabrać doświadczenia i zdobyć kontakty. W późniejszym okresie warto pomyśleć o podjęciu współpracy z firmami.
  • Promuj swoje usługi – Szanujący copywriter powinien posiadać stronę internetową, dotyczącą tego, czym się zajmuje, na której umieści próbki tekstów. Oprócz tego przyda Ci się także Instagram i Facebook.
  • Praca jako copywriter wymaga ogromnej ilości dyscypliny i zaangażowania, gdyż trzeba być na bieżąco z wszystkimi zasadami dotyczącymi tworzenia artykułów przyjaznych dla wyszukiwarek, a te lubią zmieniać się naprawdę często.

Mógłbym iść dalej!

Chodzi o to, że zarabianie pieniędzy w Internecie to coś, co rośnie, i że coraz więcej ludzi i firm się nimi interesuje. Zarabianie pieniędzy w Internecie nie jest rzadkie ani niezwykłe, a nawet duże firmy robią teraz większość swojej działalności online.

Jak zobaczysz, istnieje wiele różnych metod zarabiania pieniędzy w Internecie, a wiele z nich jest niezwykle proste i nie wymagają żadnych wstępnych inwestycji. To znaczy, że jeśli masz taką chęć, możesz zacząć zarabiać pieniądze online tego wieczoru. I to kolejna ekscytująca rzecz do rozważenia. Zarabianie w Internecie to coś, co możesz zrobić oprócz swojej obecnej pracy.

Nie musi to oznaczać podjęcia przerażającego kroku porzucenia obecnej pracy i umieszczenia wszystkich jaj w jednym koszyku. Już dziś możesz zacząć zarabiać pieniądze w Internecie i musisz odejść z pracy tylko wtedy, gdy osiągniesz stabilny dochód i zdecydujesz, że jest to bezpieczne i rozsądne. Lub możesz prowadzić „boczny biznes” na szczycie swojej kariery w nieskończoność i potencjalnie podwoić, potroić lub czterokrotnie zwiększyć swoje dochody!