Zaznacz stronę

W dzisiejszych czasach Internet stał się wspaniałym narzędziem, dzięki któremu można reklamować swoje produkty i usługi. W ostatnim czasie jedną z najskuteczniejszych form promocji w sieci stały się portale społecznościowe, dzięki którym można wypromować pozytywny wizerunek swojej firmy i zdobyć wielu potencjalnych klientów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak skutecznie reklamować się na Facebooku – czyli jednym z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Dzięki naszym wskazówką błyskawicznie prześcigną Państwo swoich dotychczasowych konkurentów. Wiedza, którą chcemy Państwu przekazać, jest tak naprawdę pochodną profesjonalnych testów na ponad 100 000 kampaniach reklamowych, które przeprowadzane były właśnie za pomocą profili firmowych na Facebooku.

Poznaj strukturę reklamy na Facebooku

Reklama na Facebooku to doskonałą propozycja zarówno dla dużych firm korporacyjnych, jak i również dla niewielkich, lokalnych przedsiębiorstw, które chcą reklamować się wyłącznie na rynku lokalnym. Skuteczne reklamowanie się w Internecie, wcale nie jest jednak zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Warto na starcie poznać zarówno anatomię Facebooka, jak i również anatomię reklamy w Internecie, dzięki czemu będziemy wiedzieć jak skutecznie dopasować naszą reklamę, aby trafiła ona do szerokiego grona potencjalnych klientów.

Promocje i wyprzedaże odeszły do lamusa

Niestety w dzisiejszych czasach zarówno atrakcyjne promocje, jak i wyprzedaże, nie wzbudzają tak wielkiego zainteresowania, jak jeszcze kilka lat temu, dlatego też aby wykorzystać olbrzymi potencjał Social Media należy skupić się na czymś innym. Jak pokazują najnowsze badania, w dzisiejszych czasach rekordy popularności przynosi płatna reklama na Facebooku, która jest nie tylko bardzo skuteczna, ale co najważniejsze stosunkowo tania. 

Pamiętać należy również i o tym, że nawet największy budżet nie przyniesie satysfakcjonujących wyników, jeżeli nasza kampania reklamowa nie zostanie dobrze przemyślana i umiejętnie zrealizowana. 

Skuteczna reklama na Facebooku

Aby nasza reklama na Facebooku przynosiła optymalne korzyści, musimy zwrócić szczególną uwagę nawet na jej najmniejsze elementy. Tradycyjna reklama na Facebooku ma przeważnie postać prostego postu reklamowego, który umieszczany jest w aktualnościach. 

W poście reklamowym najważniejszą rolę odgrywa nagłówek, czyli tak naprawdę główny tytuł naszej reklamy. Nagłówek to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy naszym potencjalnym klientom, dlatego też musi on przyciągać uwagę i robić dobre wrażenie. W nagłówku powinnyśmy dokładnie określić co oferujemy i jakie korzyści klienci mogą uzyskać właśnie z naszej oferty. Aby stworzyć profesjonalny nagłówek warto stosować proste słowa, dzięki czemu czytelnicy nie będą mieć problemu ze zrozumieniem głównej naszej idei. 

Drugim bardzo ważnym elementem jest tekst, który mieści się nad obrazkiem. Tekst powinien w bardzo zwięzły sposób opisywać to co oferujemy. Jak pokazują najnowsze badania, najbardziej skuteczne reklamy składają się w 15 słowach, dlatego też warto trzymać się tego limitu. Jak powszechnie wiadomo, ludzie nie lubią czytać długich tekstów, dlatego też nie warto się rozpisywać, ponieważ można zniechęcić tylko czytelników. 

Ostatnim, ale równie ważnym punktem jest opis, w którym koniecznie musimy dokładnie opisać, co tak naprawdę oferujemy oraz dla kogo jest dedykowana nasza oferta. W Opisie powinnyśmy bardzo dokładnie podkreślić wszystkie zalety reklamowanych produktów, ale tutaj również należy pamiętać o tym, aby nie rozpisywać się za dużo. Jak informują specjaliści od branży marketingowej, najlepsze reklamy mają od 5 do 25 słów. 

Co dodatkowo powinna posiadać nasza reklama

Tworząc profesjonalną reklamę na Facebooku warto pamiętać również o przyjaznym adresie URL. Bardzo mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że ma możliwość zmienienia wyświetlanego adresu URL. Jest to niesłychanie istotne zwłaszcza w przypadku, gdy nasz adres URL jest brzydki, albo bardzo długi. Dobrym pomysłem jest wpisanie w adres URL głównego sloganu reklamowego swojej firmy.

W przypadku reklamy na portalach społecznościowych i nie tylko, nie można zapominać również o obrazie. Warto zaznaczyć, że pomysłowy i oryginalny obraz to ponad 80% skutecznej reklamy. Obraz jest jednym z pierwszych elementów, który rzuca się w oczy i co najciekawsze wiele osób, klika w reklamy, kierując się wyłącznie przyciągającym obrazem bez czytania tekstu reklamowego. Ludzie są istotami wizualnymi, dlatego też reklamy z obrazkami, cieszą się zdecydowanie lepszym zainteresowaniem niż reklamy bez obrazków. W przypadku obrazów ogromną rolę odgrywa dopasowanie reklamy. Nasz obraz musi być wyjątkowy, przyciągać uwagę, nie irytować i co najważniejsze musi być dopasowany do głównego tematu reklamy. Warto zadbać również o to, aby nasz obraz był dobrej jakości. 

Podsumowanie

Facebook to obecnie najpopularniejsza sieć społecznościowa na świecie, a jak pokazują najnowsze badania, klienci coraz częściej wyszukują produktów i usługodawców za pośrednictwem Internetu. Korzystają z powyżej opisanych porad, znacząco zwiększą Państwo swoje szanse na rynku i bez żadnego większego problemu dotrzecie do szerokiego grona potencjalnych klientów. Bez porządnej reklamy w Internecie, bardzo trudno będzie odnieść sukces praktycznie w każdej branży.

Może męczy Cię praca w korporacji, a biznes klasyczny zabiera cały Twój wolny czas? Startując od Zera Wykorzystaj Gotowy System Marketingowy Działający w Modelu SOFTMARKETINGU.

Otrzymasz praktyczne rozwiązania:

Dowiesz się w jaki sposób zbudować Swój Własny rentowny model biznesowy.

Jak zwiększyć możliwości finansowe, aby mieć więcej wolnego czasu, przestać żyć od wypłaty do wypłaty lub od faktury do faktury.

Poznasz Rozwiązania i wdrożenia, z którymi zyskujesz 40% więcej czasu na swoje pasje.